lt en

President antenų testas
Paskelbta 2012 m. kovo 7 d., parašė Edgaras Samuson

Sveiki, štai ir vėl vykdome gana įdomų bandymą. Taigi surinkome visas President CB antenas kurias turime ir leidomės į kelionę. 

 

Šio bandymo tikslas yra atsakyti į amžiaus klausimą - "kokiu atstumu susikalbėsiu" su viena ar kita President CB antena. Tuo pačiu įvertinsime ir apibendrinsime ryšio signalo kokybę.

 

Eksperimento eiga: tikrai nematuojame saulės aktyvumo, tos dienos radioaktyvumo ar panašių kriterijų, tiesiog montuojame iš eilės po vieną anteną ant to pačio automobilio ir suderiname anteną priartindami SWR rodmenį kuo arčiau 1-eto, kad būtų sudarytos maždaug vienodos sąlygos visoms antenoms. Testuojame palaikydami ryšį tarp automobilio su atitinkama antena ir mūsų stacionariai įrengtos pozicijos adresu Jonavos g. 204a, Kaunas. Stengiamės tai daryti esant palankioms oro salygoms. Testavimas vyksta mieste bei už jo ribų.

 

Dėmesio!

Mes naudojame stacionarią President Black Pirate anteną, todėl mūsų pasiekti atstumai gali ženkliai skirtis nuo tų kuriuos pasieksite bendraudami tarp dviejų mobilių antenų. Prašome šį eksperimentą vertinti kaip lyginamąjį!

 

Papildyta 2012.11.15

 

Kaip žadėjome ir toliau pildome antenų sąrašą. Prisipažinsime, jog šį kartą buvo pakeistas automobilis ant kurio montavome antenas. Stacionari padėtis ta pati su ta pačia įranga kaip ir buvo. Kaip ir pirmojo bandymo metu gavome netikėtus rezultatus - vienos antenos stebino, kitos liko nepakitę, o didelio nusivylimo kaip ir nepatyrėme. Testuodami antenas važiavome tuo pačiu maršrutu kaip ir pirmąjį kartą. Šį kartą išbandėme Export versijos antenas.


Duomenys gauti testavimo metu:


Antenos pavadinimas

 Atstumas 

 Garso

kokybė

balais 

 Triukšmai

balais 

Pastabos

Magnetinės antenos

 President Florida  4,4 km  7  2-3  Miesto sąlygomis ryšys kentėdavo dėl aukštų pastatų ar reljefo pakitimų, t.y. nusileidus žemiau mūsų stacionarios pozicijos. Atviresnėje vietoje antena veikė pakankamai gerai, sugaudė labai mažai pašalinių garsų (šiukšlių).
 President Super Florida  5,5 km  2-3  Miesto sąlygomis ryšys kentėdavo dėl aukštų pastatų ar reljefo pakitimų, t.y. nusileidus žemiau mūsų stacionarios pozicijos. Atviresnėje vietoje antena veikė pakankamai gerai, sugaudė labai mažai pašalinių garsų (šiukšlių).
 President Georgia  4 km 9 0-1   Ši antena maloniai nustebino, priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas, pašalinių garsų (šiukšlių) beveik visai nebuvo. Ryšio kokybė ženkliai pablogėdavo esant tarp pastatų, po aukštos įtampos laidais ar net važiuojant po tiltu. Mūsų manymu ši antena labiau tiktų kolonoje važiuojantiems vairuotojams nors iš bėdos ir esant palankioms sąlygoms galima prisišaukti ir toliau esančius korespondentus.
 President ML-145  12,8km  10  1-3  Su mobiliu korespondentu ir jo President ML - 145 antena miesto sąlygomis pasiekėme 11,2 km atstumą (tarp dviejų mobilių ML-145). Siunčiamas bei priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas tiek su stacionaria, tiek su mobilia pozicija. Pablogėjus sąlygoms ryšio kokybė nukentėjo neženkliai. Transliuojant kartas nuo karto išlysdavo pašaliniai garsai.
 President Ohio  6,3 km 8  1-3  Tai visų pamėgta antena, greičiausiai dėl jos gabaritų. Iš jos tikėjomės geresnio rezultato, bet antena dirba pakankamai efektyviai, miesto sąlygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų, aukštų pastatų bei reljefo pakitimų. Užmiestyje didesnių bėdų neturėjome, paklausus vairuotojai atsiliepdavo gana iš toli.
 President Missouri  5,9 km  8 0-1   Girdėjome, kad tai kaimynų lenkų mėgstama antena, mes neradome kažkokių išskirtinių bruožų apart jos išvaizdos. Tai kokybiška trumpa antena, kuri tikrai gerai atlieka jai pavestą darbą. Nedidelis triukšmų lygis bei geras priimamas bei siunčiamas signalas.
 President Ohio Fix  6,3 km 1-3   Tai antroji šios linijos atstovė, ji skiriasi nuo savo pirmtako tik tuo, kad yra fiksuota, ji neišsimauna iš ritės. Iš jos tikėjomės geresnio rezultato, bet antena dirba pakankamai efektyviai, miesto salygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų, aukštų pastatų bei reljefo pakitimų. Užmiestyje didesnių bėdų neturėjome, paklausus vairuotojai atsiliepdavo gana iš toli.
 President Super Ohio Fix   7 km  Keli centimetrai strypo ženkliai prisideda prie ryšio kokybės, palyginus su trumpesnėmis šios "šeimos atstovėmis" siunčiamas signalas buvo ženkliai stipresnis ir suprantamesnis. Miesto salygomis signalas kentėjo dėl aukštos įtampos laidų bei aukštų pastatų, o užmiestyje tikrai pakako pasiklausti "keliuko".
 President Dakota  9,6 km  9 1-3   Su mobiliu korespondentu ir jo President ML - 145 antena miesto sąlygomis pasiekėme 8,5 km atstumą (tarp mobilių Dakota ir ML-145). Pablogėjus sąlygoms su priimamu signalu gaudavome nemažai pašalinių garsų (šiukšlių). Kol signalas buvo pakankamai stiprus garsas buvo aiškus ir suprantamas. Antena gerai veikė uždengtose vietovėse ir esant žemiau mūsų stacionarios pozicijos.
 President Michigan  6,3 km  8  1-3  Paprasta, neilga President antena, dirba pakankamai efektyviai, triukšmų lygis neperkopia 3-jų balų, o dažniauisiai tesiekia 1-ą balą. Priimamas signalas aiškus ir suprantamas, o siunčiamas labai priklauso nuo aplinkybių.
Export versijos
President Georgia Export 5,8 km 9 1  Tai trumpiausia President antena, tačiau savo darbą atlieka, tikrai pakanka vartotojui kuris CB radijo ryšį naudoja kelionėse arba daugiau užmiestyje nei mieste. Jos tikrai pakaks priimti informaciją bei pasidalinti ja. Vienas pastebėjimas, kad prijungus bei sureguliavus anteną stotelės galingumas krenta nuo 4W iki 3,5W.

President Florida Export

6,2 km 7 1  Tai bene labiausiai nustebinęs Export modelis, neskaitant to, kad tai nedidukė ir nereguliuojama antena (SWR-2,1), ji pasirodė tiesiog puikiai, pasiektas solidus atstumas, žinoma nuostoliai jos nemaži, todėl labiau tinka naudoti užmiestyje.
President Missouri Export 8 km 8 1-2 Populiari antena tarp lengvūjų automobilių vairuotojų, pasiektas atstumas džiugina, priimamas signalas aiškus ir suprantamas, siunčiamas taip pat, ties ryšio atstumo riba atsirado dideli nuostoliai, ta prasme trukdė beveik viskas tiek pastatai tiek medžiai tiek didesni kelio ženklai, o iki to ryšys tikrai kokybiškas ir stabilus.
President ML-145 Export 11,6 km 9 1-3  Ši antena truputėlį nuvylė, iš jos tikėjomės daugiau, bet atstumas solidus, priimamo bei siunčiamo signalo kokybė truputį suprastėjo lyginant su pirmaja šios antenos versija, tačiau jis išliko aiškus ir suprantamas iki pat ryšio atstumo ribos, t.y. pasiekus didžiausią atstumą ryšys trūkinėjo, bet vis dar buvo galima suprasti ką sako pašnekovas. Dėl savo konstrukcijos ir toliau ši antena išlieka viena populiariausiu, dėl spyruoklės jungiančios antenos strypą su rite paprasčiau yra įvažiuoti bei išvažiuoti iš žemų garažų ar panašiai.

Įgręžiamos antenos

 President Indiana  11,5 km  7  3  Antena atlieka savo darbą, nors ir išsiskiria iš likusių President antenų tuo, kad ji yra "aprengta" ir labai lanksti bei neturi budingos ritės stiebo apašioje. Pasiektas atstumas kalba pats už save, priimamas signalas nėra labai švarus. Dėl savo konstrukcijos ir ritės nebuvimo ši antena sumontuota ant automobilio atrodo lyg originali, tai gali apsaugoti nuo ilgapirščių.
 President Vermont        
 President Hawaii        
 President Alaska  17,5 km  10  2-3  Tai tikrai verta dėmesio antena, nors ir nėra labai populiari tarp naudotojų ji gerokai pranoko savo konkurentus. Pasiekus solidų atstumą tiek siunčiamas tiek priimamas signalas buvo aiškus ir suprantamas. Triukšmus "surinko" taip kaip ir visos kitos ilgesnės antenos. Esant reljefo pakitimams dirbo pakankamai gerai su nedideliais praradimais. Beje President Alaska + magnetinis padas irgi puikus derinys.
 President MS-145CN 13 km  10   1-3  Ši antena neženkliai skiriasi nuo savo "dvynio" ML - 145. Jos dirba tikrai panašiai. Siunčiamas bei priimamas garso signalas buvo aiškus ir suprantamas tiek su stacionaria, tiek su mobilia pozicija. Pablogėjus salygoms ryšio kokybė nukentėjo neženkliai. Transliuojant karts nuo karto išlysdavo pašaliniai garsai.
 President Carolina        
 President Iowa  7km 7  2-3  Dirba labai panašiai kaip ir kitos trumpos antenos, kaip ir nieko įpatingo nepastebėjome. Antena gerai dirbo atvirose vietovėse, o miesto salygomis, esant reljefo pakitimams ar įvažiavus į miškingą vietovę ryšys stipriai trūkinėjo. Ši antena išsiskiria savo ritės išvaizda bei reguliavimo būdu.
President GAMMA 90 9,7 km  1-3   Tai bene labiausiai nustebinusi antena. Šis nepopuliarus President "bjaurusis ančiukas" parodė, kad jis gali lygiuotis su kitomis President "gražuolėmis". Priimamas bei siunčiamas signalas iki ryšio ribos išliko aiškus ir suprantamas, kitaip sakant pasiekus nurodytą atstumą signalas tiesiog dingo. Šios antenos trūkumas yra tai, kad dėl savo konstrukcijos, pasiekus didesnį greitį ji ima ūžti, nestipriai, bet ilgainiui tai gali imti erzinti.
 President Kentucky        
 President Oregon        
 President Maryland  11,8 km  8  3  Tai sakyčiau President Iowa "vyresnysis brolis", antena dirba puikiai, priimamas bei siunčiamas signalai buvo aiškūs ir suprantami viso bandymo metu, tik pasiekus didžiausią atstumą signalas ėmė trūkinėti. Triukšmų lygis pastovus. Ši antena išsiskiria savo ritės išvaizda bei reguliavimo būdu. Didesnių trūkumų nepastebėjome.
 President Mississipi         Girdėjome, kad tai kaimynų lenkų mėgstama antena, mes neradome kažkokių išskirtinių bruožų apart jos išvaizdos. Tai kokybiška trumpa antena, kuri tikrai gerai atlieka jai pavestą darbą. Nedidelis triukšmų lygis bei geras priimamas bei siunčiamas signalas.
 President Alabama 12,5 km  2-3   Tai puiki antena, daugelio pamėgta dėl šarnyriuko, kurio pagalba gali palenkti anteną, bei dėl puikios išvaizdos. Kaip taisyklė "grožis reikalauja auikų", todėl ir ši antena yra neišimtis, nes jos populiarumą bei pasirinkimą lemia  ne tik techninės savybės, bet ir estetinė išvaizda. Antena tikrai puikiai susitvarko su jai pavestu darbu, preciziškas jos surinkimas bei kokybė įtakoja ir priimamo signalo kokybę. Priimamas bei siunčiami signalai buvo aiškūs ir suprantami, pasiekus didžiausią atstumą signalas ėmė po truputį silpti, ta prasme, mes dar priiminėjom, o korespondentas mūsų jau nebegirdėjo.
 President Texas PL 21,4 km  10   1-5  Galime dedikuoti President "lyderį". Tai tikrai efektyvi ilga antena. Miesto salygomis antena dirbo be didelių nuostolių, o uzmiestyje teko surinkti visus tolimųjų reisų vairuotojų pokalbius, ta prasme vienu metu girdėjome kelis pokalbius. Jei diena palanki ryšiui signalas priimamas iš labai toli, o President ASC sistema praktiškai neįsijungia. Priimamas ir siunčiamas signalai tikrai suprantami ir aiškūs, netgi pasiekus maksimalų atstumą. Antena yra labai ilga ir neturi spyruoklės ar kitokios apsaugos nuo lenkimo, todėl reiktų vengti žemų garažų ar stovėjumo aikštelių, tačiau šarnyriuko pagalba anteną paprasta nulenkti ir užfiksuoti.
 President Colorado 1200 14,6 km   9  3-5 Tai niekuo neišsiskirianti ilga President antena. Pasiektas atstumas nenustebino, ryšio kokybe likome patenkinti, nes tiek siunčiamas tiek priimamas signalai buvo aiškūs ir suprantami, miesto salygomis ryšys nenukentėjo arba nukentėjo neženkliai ir tai tik esant labai nepalankioms salygoms.
President WA 27 8,6 km 9 3  Tai dar viena "keista" President antena. Ši antena veikia pakankamai gerai, nors dėl jos ilgio norėtūsi geresnių rezultatų. Priartėjus prie ryšio ribos signalas ėmė stipriai trūkinėti, nors prieš tai tiek siunčiamas tiek priimamas signalai buvo suprantami ir aiškūs. Dėl savo konstrukcijos tvirtumo bei lankstumo šias antenas pamėgę visureigių vairuotojai.
Export versijos
President Hawaii Export 8,2 km 8  1-2  Puiki, neilga bei paprastai derinama antena, ryšio atstumas tikrai neblogas, priimamas bei siunčiamas signalas suprantami ir aiškūs. Pastebėjome, kad ši antena labiau nei kitos tokio ilgio antenos reaguoja net į nemasyvias elektros linijas, miškingose vietovėse nuostoliai taip pat nemaži, tačiau antena nėra ilga ir savo darbą atlieka puikiai. Dar vienas didelis pliusas kaip ir daugumos neilgų antenų - mažas triukšmų lygis bei fone nesigirdi balsų kurie sklinda iš labai toli ir kartu atsineša ausį rėžiančius triukšmus.
 President Iowa Export  9,5 km  8  1-2  Neprastai pasirodžiusi antena vos sprindžiu aukštesnė už President Hawaii Export anteną, o ryšio atstumas pailgėjo per kilometrą, žinoma ir nuostoliai ženkliai mažesni nei su prieš tai aprašyta antena, ties ryšio riba signalas ėmė trūkinėti, bet buvo suprantamas.
 President Alaska Export 16,7 km  9  1-3  Ir vėl ši antena pasirodė geriausiai, lyderis savo grupėje, nuo pirmojo testo gerokai išpopuliarėjusi, o ypač jos versija su magnetiniu padu. Sulaukėme ir klientų nuomonių bei atsiliepimų - vienintelis jos minusas tai 145cm aukštis, o daugiau kaip ir viskas puiku. Tikimės, kad ir ši Export versija nenusileis savo pirmtakei ir išlaikys savo poziciją. Dabar truputėlis pastebėjimų - bandymo metu turėjome ir pirmąją šios antenos versiją, su ja šį kartą pasiekėme 16,9km atstumą. Viršijus didžiausią pasiektą atstumą su antena President Alaska Export siunčiamas signalas buvo jau sunkiai suprantamas arba visiškai nebesuprantamas, o ją pakeitus pirmąja šios antenos versija siunčiamas signą las vėl būdavo aiškus ir suprantamas, todėl galime daryti paprastą išvadą, jo pakeitus antenos medžiagas neženkliai sumažėjo ir jos galimybės, kalbame apie 200 - 300 metrų.

 

 

 

Paaiškinimas:


Garso kokybę nusakome dešimtbale sistema:

 10 balų   Puikiai 
 9 balai  Labai gerai
 8 balai   Gerai
 7 balai  Vidutiniškai 
 6 balai  Patenkinamai 
 5 balai  Silpnai
 1-4 balai   Blogai

Dar pasikartosime, mes nebandome pasiekti rekordinių atstumų, mes tiesiog lyginame antenas natūraliomis salygomis, taip kaip ir klientas nusipirkęs vieną ar kitą anteną ją naudos.

Komentarai

Reply to comments

 
Klauskite mūsų Klauskite mūsų

Neišsirenkate prekės?
Reikia pagalbos ar patarimo?
KLAUSKITE MŪSŲ!

Siųsti
Vartotojo Prisijungimas X
Prisijungti Pamiršote slaptažodį? Registruotis